Sveriges Arkitekter Skånes Styrelse 2017-2018 - Sveriges ArkitekterSveriges Arkitekter
Sveriges Arkitekter

Gunilla Kronvall, ordförande

Arkitekt RIBA II SAR/MSA
Atelier 01 arkitektur
gunilla.kronvall@atelier01.se


Christian Wilke
, vice ordförande
Arkitekt SAR/MSA
Lunds kommun
ciffen@gmail.com


Ville Hising
, kommunikatör

ville

Grafiker
FOJAB arkitekter
ville.hising@fojab.se


Kerstin 
Torseke Hulthén, kassör

Landskapsarkitekt LAR/MSA
Planchef, Burlövs Kommun
kerstin.hulthen@burlov.se


Mariette Johnsen
, sekreterare

Arkitekt SAR/MSA
Planarkitekt, Lunds kommun
mariette_J@hotmail.com


Emilia Thurin Melin
, Aktivitetsansvarig



Arkitekt
White
emiliahilda@gmail.com


Christina Moorhead, 
seniorrepresentant

CM porträtt

Arkitekt SAR/MSA
christina.moorhead@telia.com


Werner Nystrand
, kommunikatör



Landskapsarkitekt
Student, SLU Alnarp.
werner@nystrand.me


Katarina Rundgren
, ledamot
Arkitekt SAR/MSA
Testbedstudio Arkitekter
katarina@testbedstudio.com